Изборна настава из Фармакологије и токсикологије

Изборна настава из Фармакологије и токсикологије, школска 2019/2020.

Молекуларна фармакологија лекова који делују на нервни систем Одговорни наставник: доц. др Јанко Самарџић

Предавања и семинари се одржавају од 15.30 у великој сали Института за фармакологију

Структура наставе:

– предавања (П) 15 часова

– семинари (С) 4 часа

– самостални рад 12 часова (израда семинарског рада)

1. 27.04.2020.
  • Неуроендокрина регулација и дејство лекова
  • Модулација система азот оксида у централном и периферном нервном систему под утицајем лекова Предавачи: проф. др Зоран Тодоровић (2П), проф. др Радан Стојановић (2П); доц. др Бранислава Медић (1С)
  1. 29.04.2020.
  • Трансмисија и модулација трансмисије у нервном систему 1 (дејство лекова на неуродегенеративне поремећаје – Паркинсонова болест)
  • Бензодиазепински и ГАБА рецептори: анксиозност и когнитивне функције Предавачи: проф. др Драган Обрадовић (2П), проф. др Невена Дивац (2П), др Милош Басаиловић (1С)
  1. 04.05.2020.
  • Аналгезија: рецептори, трансмитери и лекови Предавачи: проф. др Соња Вучковић (2П), доц. др Катарина Савић Вујовић (2П), асист. др Драгана Сребро (1С)
  1. 06.05.2020.
  • Трансмисија и модулација трансмисије у нервном систему 2 (дејство лекова на неуродегенеративне поремећаје – Алцхајмерова болест)
  • Молекуларна фармакологија: рецепторске и функционалне студије деловања лекова у нервном систему Предавачи: доц. др Драгана Протић (2П), доц. др Јанко Самарџић (1П), др Маја Стојковић (1С)

Провера знања: семинарски рад.

Одговорни наставник
Доц. др Јанко Самарџић