48. курс прве помоћи

Студентска унија медицинара – СУМЦ је, у сарадњи са Катедром за хирургију са анестезиологијом и предметом Прва помоћ Медицинског факултета Универзитета у Београду, успешно организовала 48. курс прве помоћи за студенте свих година на српској и енглеској настави у трајању од десет радних дана, у периоду од 18. до 29. марта 2024. године.

Курс је одржан у амфитеатру Института за медицинску статистику и социјалну медицину „Силос“ и обухватио је теоријску и практичну наставу као и организоване полигоне са реалистичним приказима повреда, стања и обољења.

Курс је успешно завршило 22 студената нашег факултета, уз учешће 25 инструктора и демонстратора  СУМЦ-а.

Захваљујемо се нашим вредним инструкторима и демонстраторима на издвојеном времену  и несебично подељеном знању.

Било је задовољство радити са мотивисаном и вредном групом полазника, од којих ће се значајан број њих наћи у нашим редовима као демонстратори већ на наредном курсу прве помоћи.

Видимо се на наредном курсу прве помоћи.