Обавештење за студенте V године са Клинике за гинекологију и акушерство-Наставна база “Вишеградска”

КАТЕДРА ГИНЕКОЛОГИЈЕ И АКУШЕРСТВА
Наставна база Вишеградска

НАСТАВНИК ЗАДУЖЕН ЗА ИНТЕРНАТ ЈЕ   Проф.др Милош Петронијевић

• У интернат се улази ПОНЕДЕЉКОМ у 8 сати, а излази ПЕТКОМ после полагања КОЛОКВИЈУМА.
  • Студенти улазе у интернат са уредним (негативним) микробиолошким налазима бриса грла, носа, копрокултуром и негативним ПЦР тестом на COVID 19.
  • Микробиолошки брис грла, носа и копрокултура се ради у Институту за микробиологију, Улица др Суботића или у Градском заводу за здравствену заштиту „Београд“, Улица 29. Новембра 54А.
  • Обзиром да микробиолошки брисеви важе месец дана до уласка у интернат, препорука је да се ови брисеви ураде раније како би се могло спровести лечење и понављање бриса или како би се обезбедила замена и тиме искористио термин. У том смислу, препоручујемо да прве три групе предвиђене за улазак у интернат 24.10, 31.10. и 7.11.2022. наведене микробиолошке брисеве ураде што раније
  • Студенти су дужни да резултате бриса грла, носа и копрокултуре предају секретару Катедре Каролини најкасније до четвртка (недеља пред улазак и интернат) до 11 сати.
  • ПЦР тест на COVID 19 се ради у Институту за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут“, суботом пред улазак у интернат, у периоду од 9 до 13 часова.
  • Студенти су дужни да негативан ПЦР тест прикажу секретарици Каролини приликом уласка у интернат.
  • Студент са собом у интернат  носи прибор за личну хигијену, папуче или кломпе, пиџаму, ИНДЕКС, КАРТОН и Практикум из акушерства.
  • Студенти су дужни да се придржавају кућног реда Клинике, у супротном биће искључени, а надокнаду интерната одвежбаће о свом трошку када буде било места и када Катедра о томе одлучи.
  • Строго је забрањено у интернат уносити АЛКОХОЛНА ПИЋА.
  • Промена групе у интернату је дозвољена само уз замену код секретара.
  • Студенти који из медицинских разлога (позитивни брисеви) нису били у могућности да искористе свој термин за интернат су дужни да медицинску документацију доставе секретарици Каролини у најкраћем року.
  • ИЗЛАЗАК ИЗ ИНТЕРНАТА ЈЕ СТРОГО ЗАБРАЊЕН.
  • МОЛЕ СЕ СТУДЕНТИ II ГРУПЕ КОЈИ СУ ПРВИ ПО ОВОМЕ РАСПОРЕДУ ДА ОДМАХ ДАЈУ БРИСЕВЕ КАКО БИ НА ВРЕМЕ УШЛИ У ИНТЕРНАТ.
  •  КАТЕДРА ЈЕ У ОБАВЕЗИ ДА СТУДЕНТУ ЈЕДНОМ ОБЕЗБЕДИ РЕДОВАН УЛАЗАК У ИНТЕРНАТ. УКОЛИКО СТУДЕНТ ПРОПУСТИ ДА УЂЕ У ИНТЕРНАТ ПО РАСПОРЕДУ ПРЕУЗИМА РИЗИК КАДА ЋЕ ДА ОДВЕЖБА ИНТЕРНАТ. Обављене интернатске вежбе су један од услова за стицање права за оверу семестра.