Обавештење студентима о извођењу онлине наставе на Катедри за хистологију и ембриологију

Poštovane kolege,

Od ponedeljka, 30. marta 2020. godine, nastava iz histologije i embriologije se nastavlja onlajn preko Retikuluma (http://reticulum.med.bg.ac.rs).

Svakog ponedeljka biće vam omogućen pristup gradivu koje je predviđeno da se obradi date nedelje.

Nastavni materijali za predavanje, vežbe i seminare, kao i nastavne obaveze koje imate za svaku nedelju su  sledeće:

Predavanje:

– prezentacija predavanja u PDF formatu nalazi se u okviru sekcije koja se radi te nedelje.

Vežba:

– onlajn vežbi pristupate u okviru svojih grupa i u obavezi ste da svake nedelje uradite sledeće:

1. odslušate uvodni čas za vežbu u virtuelnim učionicama
  2. nacrtate i obeležite preparate u svojim praktikumima ili sveskama, kao što ste to radili na vežbama (crteže će vam pregledati Vaši nastavnici i saradnici naknadno)
  3. uradite test –obeležavanje preparata

Seminar:

– onlajn seminaru pristupate u okviru svojih grupa i u obavezi ste da svake nedelje uradite sledeće:

1. pročitate lekciju i uradite test u okviru iste
  2. uzmete aktivno učešće u diskusiji na temu koju je za određenu nedelju odredio dežurni nastavnik ili saradnik za vašu grupu i započeo je u okviru foruma u vašoj grupi. Potrebno je da ostavite bar jednu poruku na forumu kako bi se računalo da ste učestvovali u nastavnim aktivnostima u okviru seminara.

U toku svake nedelje neophodno je da uspešno zavšite dva testa, jedan vezan za gradivo vežbi i drugi vezan za gradivo seminara.

Ukoliko imate potrebu za dodatnim pojašnjenjem gradiva možete se obratiti vašem nastavniku putem e-maila ili poruke na retikulum platformi.

Molimo vas da redovno ispunjavate navedene nastavne obaveze na nedeljnom nivou.

Molimo sve studente seminarskih grupa koji u padajućem meniju “Moji kursevi” ne vide kurs “Histologija i embriologija 2020 – Seminarske grupe”, da se jave putem mejla  na e-mail adresu  ivan.zaletel88@gmail.com.