Избори за студентски парламент

Избори за Студентски парламент који се спроводе 30.4.2024. одржавају се на четири избворна места:

1. Деканат Медицинског факултета
  2. Институт за Патологију
  3. Студентска читаоница – ЦИБИД
  4. Институт за Хистофизиологију

На изборном месту Деканат ће своје право да бирају моћи да остваре студенти треће и четврте године интегрисаних академских студија.
На изборном месту Интитут за Патологију ће своје право да бирају моћи да остваре студенти основних академских студија, докторксих академских студија, мастер академских студија, мастер струковне студије, специјалистичке академске студије, као и колеге које интегрисане академске студије слушају у потпуности на енглеском језику.
На изборном месту студентска читаоница – ЦИБИД ће своје право да бирају моћи да остваре студенти пете и шесте године интегрисаних академских студија.
На изборном месту Институ за Хистофизиологију ће своје право да бирају моћи да остваре студенти прве и друге године интегрисаних академских студија.
Разлог овакве поделе бирачког списка јесте ради лакше контроле да не дође до већег броја гласања једног студента.
Бирачки одбор организује изборно место на начин на који омогућава тајност и непосредност гласања, у складу са Правилником.

Листа прихваћених кандидатура на изборима за Студентски парламент Медицинског факултета Универзитета у Београду:

1. Медицински круг
2. Студентски медицински комитет
Највише се може заокружити један број.
Позивамо студенте да доћу и искористе своје гласачко право