Обавештење о надокнади пропуштене наставе из клиничке биохемије

Поштовани студенти,

Пропуштену наставу из Клиничке биохемије (више од 2 лекције са Ретикулума и више од 2 вежбе) можете надокнадити на следећи начин:

1. Лекције и тестови са Ретикулума: лекције и тестови ће бити отворени и доступни за прелажење, односно решавање од уторка, 19. 12. 2023. у 8:00 часова до понедељка 15. 12. 2023. до 23:59. Подсећамо вас да се завршетак обавеза евидентира само ако се заврше и лекција и тест.

Списак изостанака се налази у обавештењима на ретикулуму, а можете га и пронаћи на следећем линку: http://reticulum.med.bg.ac.rs/moodle/mod/forum/discuss.php?d=37989

1. Практична настава: потребно је написати кратак есеј (1-2 странице, исписано руком) на тему пропуштеног приказа случаја (теме за сваку вежбу су у наставку текста) и есеј предати секретару, Виолети Путник (соба број 4 у приземљу Института, десно од улазних врата), до среде 27. 12. 2023.

Вежба 1: Тумачење биохемијских параметара код физички активних особа

Вежба 2: Лабораторијска дијагностикахемолизне анемије

Вежба 3: Лабораторијска дијагностика поремећаја ацидо-базне равнотеже

Вежба 4: Лабораторијска дијагностика реуматоидног артритиса

Вежба 5: Лабораторијска дијагностика акутног инфаркта миокарда

Вежба 6: Лабораторијска дијагностика хроничне слабости бубрега

Вежба 7: : Лабораторијска дијагностика токсичног хепатитиса

Вежба 8 Лабораторијска дијагностика акутног панкреаса

Вежба 9: Лабораторијска дијагностика хиперпаратиреоидизма

Вежба 10: Лабораторијска дијагностика Дијабетеса мелитуса

Вежба 11: Лабораторијска дијагностика Хашимото тиреоидитиса

Вежба 12: Лабораторијска дијагностика Кушинговог синдрома

Вежба 13: Лабораторијска дијагностика прееклампсије

Вежба 14: Лабораторијска дијагностика хипопитуитаризма

Вежба 15: Лабораторијска дијагностика карцинома дојке

Списак изостанака се налази у обавештењима на ретикулуму, а можете га и пронаћи на следећем линку: http://reticulum.med.bg.ac.rs/moodle/mod/forum/discuss.php?d=37983

Ово би значило да студент који има 3 изостанка надокнађује 1, студент са 4 изостанака надокнађује 2, а студент са 5 изостанака надокнађује 3 (дозвољен број изостанака је 2).

Право на надокнаду имају само студенти који су поднели молбу да им се надокнада одобри. Рок за подношеље молби је био петак, 15. 12 .2023.

Уколико вам нешто није јасно јавите се на мејл biohemija.kbh@gmail.com.

Катедра биохемије