Обавештење студентима који су слушали Медицинску физиологију пре школске 2022/23 за усмени испит у јунском испитном року школске 2022/23.г.

Поштоване колеге студенти који сте слушали Медицинску физиологију пре школске 2022/23,

Од јунског испитног рока школске 2022/23.г. (јун 2023.г.) студенти свих генерација ће на усменом испиту из Медицинске физиологије имати 5 група питања која се налазе у Водичу кроз наставу II године студија (Медицински факултет Универзитета у Београду, 2022.г.).

Важно је да вам напоменемо да:

1.Литература за полагање испита из медицинске физиологије је остала иста.

2.Укупан број питања за усмени испит је мањи (172 у односу на 210 питања колико је било за ваше генерације). Да би се студентима олакшало, испитна питања су пресложена тако да су спојена у већа, а свега неколико питања изведено из претходних теза питања.

3.Ваше генерације неће одговарати на питање које се односи на нову методску јединица уведену за ову школску годину (Физиолошке адаптације органских система на редовну физичку активност)

У прилогу се налази списак испитних питања према одговарајућим групама по методским јединицама објављених у Водичу кроз наставу студија за школску 2022/23.г.

Катедра за медицинску физиологију