Обавештење о колоквијуму из епидемиологије за студент који су наставу слушали ранијих година

Колоквијум из епидемиологије одржаће се 11.1.2023. године у 18.30 часова. Студенти претходних генерација који нису полагали колоквијум полажу у Хистофизиолошком амфитеатру. Колоквијум има 30 питања и предвиђено време за рад је 45 минута.

Методске јединице за први колоквијум су све (предавања, вежбе, семинари) које су обрађене закључно са 14. недељом наставе (Предмет и изучавање епидемиологије, Узрочност, Извори података, Мере здравља и болести, Национална патологија, Епидемиолошки модели, природни ток болести и диспозиција, Стандардизација, Оптерећење друштва болестима, Резервоари и извори инфекције, Путеви преношења заразних болести, Превенција заразних болести (опште и специфичне мере – имунизација), Епидемиолошки наџор, Епидемија, ендемија пандемија).

Шеф катедре,
Проф. др Сандра Грујичић