Обавештење о условима за упис у наредну годину студија за школску 2022/2023.годину ИАС

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

На седници Наставно-научног већа одржаној 11.3.2022.год. на предлог Наставног већа и  Студентског парламента донета је одлука о условима за упис у наредну годину студија за шк. 2022/2023.год. на интегрисаним академским студијама медицине:

Студенти свих година студија да би уписали наредну годину морају да имају 37 ЕСПБ и положене следеће  условне предмете :

Услови за упис у II годину студија су положени испити:

– Хумана генетика  (5 ЕСПБ)

– Анатомија (22 ЕСПБ)

– Хистологија (13ЕСПБ)

Услови за упис у III годину студија су положени сви испити из прве године и следећи испити из друге године:

– Имунологија (4 ЕСПБ)

– Медицинска физиологија (18 ЕСПБ)

– Микробиологија  ( 12 ЕСПБ) или Медицинска биохемија и хемија  (14 ЕСПБ)

Услови за упис у IV годину студија су положени сви испити из друге године и следећи испити из треће године :

– Медицинска статистика и информатика (3 ЕСПБ)

– Патологија ( 17 ЕСПБ)

– Патолошка физиологија (11 ЕСПБ)

– Клиничка пропедевтика ( 9 ЕСПБ)

Услови за упис у V годину студија су положени сви испити треће године и следећи испити из четврте године :

– Дерматовенерологија ( 5 ЕСПБ)

– Интерна медицина (24 ЕСПБ) и обављена клиничка пракса из Интерне медицине (2 ЕСПБ)

– Инфективне болести ( 6 ЕСПБ) или Неурологија ( 6 ЕСПБ)

Услови за упис у VI  годину студија су положени сви испити из четврте године и следећи испити из пете године студија:

– Хирургија  (26 ЕСПБ) и обављена клиничка пракса из Хирургије (2 ЕСПБ)

– Нуклеарна медицина ( 3 ЕСПБ)

– Социјална медицина (3 ЕСПБ)

Или

– Хирургија (26 ЕСПБ) и обављена клиничка пракса из Хирургије ( 2 ЕСПБ)

– Гинекологија са акушерством ( 10 ЕСПБ)  или Педијатрија (10 ЕСПБ)

Студенти који се уписују у школској 2022/2023.години из обновљене године студија за упис у наредну годину студија  морају да имају положене условне предмете .

Статус студента одређује број ЕСПБ бодова остварених у школској 2021/2022. години.

Студент може да нaстави студије у статусу студента који се финансира из буџета ако у школској 2021/2022. години  oствари најмање 48 ЕСПБ бодова и положи предмете који су услов и рангира се у оквиру укупног броја студената чије се студирање финансира из буџета .

Студент који оствари мање од 48 ЕСПБ бодова , а положи све предмете који су услов за упис , уписује се у наредну годину у  статусу студента који се сам финансира.