Обавештење о условима за упис у наредну годину студија за школску 2022/2023. годину ОАС

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

На седници Наставно-научног већа одржаној 11.3.2022.год. на предлог Наставног већа и  руководиоца студијског програма основних академских студија – сестринства  донета је одлука о условима за упис у наредну годину студија за шк. 2022/2023.год. на основним академским студијама – сестринство:

За упис у наредну годину студија студенти морају да остваре најмање 37 ЕСПБ. Поред тога за упис морају да положе испите који су услов за упис у наредну годину студија.

Услови за упис у II годину студија су положена најмање три од следећих предмета:

-Анатомија ( 3 ЕСПБ )

-Медицинска биохемија (3 ЕСПБ)

-Медицинска физиологија(3 ЕСПБ)

-Хистологија и ембриологија ( 3 ЕСПБ)

-Микробиологија ( 3 ЕСПБ)

Услови за упис у III годину студија су положена најмање два од следећих предмета:

-Патологија ( 3 ЕСПБ)

-Клиничка фармакологија и токсикологија ( 3ЕСПБ)

-Исхрана и нутритивна терапија (3ЕСПБ)

-Епидемиологија (3 ЕСПБ)

За упис у IV годину студија студенти морају да остваре најмање 37 ЕСПБ бодова у претходној години студија.
Студенти који се уписују у школској 2022/2023.год  из обновљене године студија за упис у наредну годину студија  морају да имају положене условне предмете .

Студент који је први пут уписао прву годину студија у школској 2019/2020.години односно у 2020/2021. односно 2021/2022. години може да настави студије у статусу студената који се финансира из буџета ако у школској 2021/2022.години оствари најмање 48 ЕСПБ и положи све испите који су услов и рангира се у оквиру укупног броја студената чије се финансирање финансира из буџета.

Студент који оствари мање од 48 ЕСПБ ,а положи све предмете који су услов за упис, уписује се у наредну годину студија у статусу студента који се сам финансира.