Полагање колоквијума I из Радиологије

Kolokvijum I iz Radiologije treba obaviti u periodu od 02. – 06. 12. 2019. g,  u terminu održavanja redovne nastave iz Radiologije. Nastavnici koji izvode kolokvijum određuju prostor gde će ga obaviti i o tome blagovremeno obaveštavaju asistente čije će grupe kod njega polagati.

Kolokvijum I je po programu trebalo da bude održan u periodu od 25.-29.11. 2019.g. Zbog instrukcija sa fakulteta, njegova realizacija je pomerena za jednu radnu nedelju kasnije. Stoga će se u radnoj nedelji od 25.-29.11.2019.g održati nastava iz Radiologije digestivnog trakta I čas.

Na kolokvijumu studenti (određena grupa studenata) analiziraju 5 rendgenskih snimaka iz različitih oblasti radiologije. Dva snimka su iz oblasti radiologije kardiovaskularnog sistema, dva iz oblasti respiratornog trakta a jedan snimak  iz oblasti kontrastnih sredstava i kontrastnih metoda. Rendgenski snimci će biti prikazani na negatoskopu, PC računaru ili video beam-u.

Kolokvijum se vrednuje sa 15 bodova. Da bi se kolokvijum položio potrebno je osvojiti 9 bodova.

Način ocenjivanja: 1 snimak nosi 3 boda, tj. ukupno 15 bodova za 5 snimaka.

• Tačan opis i dijagnoza – 3 boda
  • Tačan opis, dijagnoza pogrešna -1.5 bod
  • Nedovoljan opis, dijagnoza tačna -1.5 bod
  • Netačan opis, dijagnoza netačna -0 bodova
  • Nema opisa, dijagnoza tačna – 0 bodova

Organizacija kolokvijuma

Na kolokvijum poneti evidencione kartone i indekse. Nastavnici će organizovati kolokvijume po sledećem rasporedu:

RASPORED POLAGANJA KOLOKVIJUMA I IZ RADIOLOGIJE

Doc. dr  Suzana Stojanović – studenti  asist. T.Arsenijević i studenti asist. D.Stanić od srede

Doc.dr Polina Pavićević – studenti asist.dr Z. Tomaševića i studenti asist.dr D.Stanić od ponedeljka

Doc.dr Aleksandar Ivanović – studenti  asist. dr K.Davidović i studenti asist.dr M.Jovanović od petka

Doc.dr Jelena Kovač – studenti  asist. dr  J.Kostić i studenti asist.dr M.Jovanović od četvrtka

Doc.dr Aleksandra Đurić Stefanović – studenti asist.dr A.Filipovića od srede i petka

Prof.dr Dragan Mašulović – studenti asist.dr A.Filipovića od  utorka i četvrtka

Prof.dr Dragan Sagić – studenti asist.dr M.Jovanović od ponedeljka i srede

Prof.dr Zorica Milošević- studenti asist.dr D.Stanić od četvrtka i petka

Prof.dr Vesna plešinac – studenti asist.dr M.Nadrljanskog od ponedeljka i srede

Prof.dr Marina NIkitović – studenti asist.dr M.Nadrljanskog od utorka i petka

Prof.dr Željko Marković – studenti asist.dr V.Cvetića od ponedeljka i srede

Prof.dr  Jovica Šaponjski – studenti asist.dr V.Cvetića od utorka i četvrtka

Prof.dr Ružica Maksimović – studenti asist.dr D. Damjanovića od utorka i petka

Prof.dr Ruža Stević – studenti asist.dr D. Damjanovića od ponedeljka i srede

Ponovni kolokvijum I biće organizovan u roku od 7-10 dana samo za studente koji iz opravdanih razloga nisu mogli da izađu na regularno organizovani  kolokvijum  (moraće da donesu određene potvde i time opravdaju izostanak)  kao i za studente koji kolokvijum nisu položili.

S poštovanjem

Prof. dr Dragan Mašulović

Šef katedre za osnovnu nastavu iz Radiologije