Конкурс за упис на докторске акaдемске студије трећег степена за школску 2020/21. годину

Универзитет у Београду

Медицински факултет расписује

за упис на

докторске акaдемске студије трећег степена

за школску 2020/21. годину

21. ЗАПАЉЕЊЕ И АУТОИМУНОСТ – 5 студената
  22. ХУМАНА РЕПРОДУКЦИЈА, ПЕРИНАТОЛОГИЈА И НЕОНАТОЛОГИЈА – 10 студената

ПОСЕБНИ УСЛОВИ за модуле под бр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

• лица са завршеним интегрисаним академским студијама из медицинских наука у трајању од 6 година (360 ЕСПБ); ИЛИ
  • лица са завршеним академским студијама биолошке или медицинске оријентације која су на претходним нивоима студија остварила најмање 300 ЕСПБ

ПОСЕБНИ УСЛОВИ за модуле под бр. 8, 9, 10

• завршене академске студије (основне и мастер) из других области (300 ЕСПБ)

ПОСЕБНИ УСЛОВИ за модул под бр. 11

• лица са завршеним академским студијама Филозофског факултета-одсек психологија, Факултета за спорт и физичко васпитање и Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију, која су на претходним нивоима студија остварила најмање 300 ЕСПБ

ПОСЕБНИ УСЛОВИ за модул под бр. 12

• лица са завршеним академским студијама која су на претходним нивоима студија остварила најмање 300 ЕСПБ

ПОСЕБНИ  УСЛОВИ  за модуле под бр. 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22

• лица са завршеним интегрисаним академским студијама из медицинских наука у трајању од 6 година (360 ЕСПБ), која су показала смисао за научно-истраживачки рад у одговарајућој области што се доказује публикацијама у којима је кандидат аутор (један рад у часопису цитираном у Medline бази података у коме је кандидат аутор)

ПОСЕБНИ  УСЛОВИ  за модул под бр. 18

• лица са завршеним интегрисаним академским студијама из медицинских наука у трајању од 6 година (360 ЕСПБ), започету или завршену здравствену специјализацију из одговарајуће хируршке гране и која су показала смисао за научно-истраживачки рад у одговарајућој области што се доказује публикацијама у којима је кандидат аутор (један рад у часопису цитираном у Medline бази података у коме је кандидат аутор)

ОПШТИ УСЛОВИ ЗА СВЕ МОДУЛЕ

• средња оцена са свих претходних нивоа студија да износи најмање 8,00
  • познавање енглеског језика до нивоа могућности комуникације и праћења научне литературе
  • одговарајуће компјутерске вештине

За конкурс је потребно приложити:

• пријаву са потписом и факсимилом ментора студија који мора бити наставник Медицинског факултета у Београду (преузети)
  • попуњен образац изјаве којом кандидат овлашћује Факултет и Универзитет у вези коришћења личних података ( преузети )
  • биографију
  • очитана лична карта
  • доказ о држављанству (не старији од 6 месеци)
  • оверене фотокопије диплома + додатак дипломи са свих претходно зваршених академских студија (интегрисане академске судије, основне академске студије, мастер академске студије и диплому магистра наука, потврду о уписаној или завршеној специјализацији…)
  • потврда о знању језика (за кандидате који су страни језик полагали у току студија довољна је фотокопија оцене из индекса и индекс на увид)
  • потврда/изјава о познавању одговарајућих компјутерских вештина (преузети)
  • потврда о запослењу или потврда да је кандидат незапослен
  • доказе који се односе на остварене научне радове (списак радова разврстаних по М категоријама (Кобсон), фотокопије објављених радова, односно потврду часописа са DOI бројем)
  • доказ о уплати трошкова обраде пријаве у износу од 9.000,00 динара (за стране држављане трошкови Конкурса износе 160€ (динарска противвредност), који се уплаћују на жиро-рачун Медицинског факултета, Београд, Др Суботића бр. 8, број: 840-1139666-89 (позив на број 742121-ПО-ДОК)

Висина школарине за годину студија у школској 2020/2021. години износи 180.000,00 динара.

Страни држављанин може се уписати на студијски програм под истим условима као и домаћи држављанин. Висина школарине за годину студија за стране држављане, у шк. 2020/21. години, износи 4.000,00 €. Кандидат – страни држављанин, приликом пријављивања на конкурс, подноси решење о признавању (нострификацији) стране јавне исправе. Уколико поступак признавања није окончан, ови кандидати уз пријаву подносе потврду о томе да је поступак у току.

Поред документације коју подносе домаћи држављани, страни држављани приликом пријаве на Конкурс морају да приложе:

• решење о признавању (нострификацији) стране јавне исправе
  • доказ да је здравствено осигуран за школску годину коју уписује
  • доказ да влада српским језиком или језиком на коме се студијски програм изводи
  • доказ о дозволи боравка
  • копију путне исправе

Буџетска места ће бити додељена према јединственој ранг листи у складу са Одлуком о броју студената за упис у прву годину студијских програма докторских академских студија који се финансирају из буџета Републике Србије за високошколске установе чији је оснивач Република Србија.

Избор кандидата вршиће одговарајући Програмски савет и Комисија за упис и рангирање кандидата на докторским академским студијама на основу испуњености услова Конкурса по следећем моделу:

1. просечне оцене на претходним студијама – 50%
  2. претходно искуство у научноистраживачком раду – 30%
  3. индивидуалне склоности и способности кандидата процењене кроз разговор са Програмским саветом – 15% и
  4. дужине студирања – 5%

Пријаве достављати од  21-25. септембра 2020. године од 10-13 часова, Служби за НИР Медицинског факултета, ул. Др Суботића бр. 8,  II спрат, ходник лево, соба бр. 327-329.

KOНKУРС ЋЕ БИТИ OБJAВЉEН У ДНЕВНОМ ЛИСТУ ПОЛИТИКАдана   13. 09. 2020. године.

КОНКУРСНИ РОКОВИ

Пријава и пријем докумената од  21  до  25. септембра 2020. године
Прелиминарна ранг листа   06.  октобра  2020. године
Жалбе на прелиминарну