ИАС Услови за упис по годинама студија у шк. 2020/2021. години.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ

МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

НАСТАВНО – НАУЧНО   ВЕЋЕ

Бр: 15/ XI-2

Дана: 15.06.2020.год.

На основу чл.135. Статута Медицинског факултета у Београду, Наставно-научно веће Медицинског факултета у Београду је на седници одржаној  15.06.2020.године донело следећу

ОДЛУКУ

Овом одлуком се утврђују услови за упис по годинама студија у шк. 2020/2021. години.

Услови за упис у II годину студија су положени испити:

• Анатомија
  • Хистологија и ембриологоја
  • Хумана генетика

Услови за упис у III годину студија  су положени сви испити из прве године и следећи испити из друге године:

• Медицинска физиологија
  • Медицинска биохемија и хемија
  • Микробиологија
  • Имунологија

Услови за упис у IV годину студија су положени сви испити из друге године и следећи испити из треће године:

• Патологија
  • Патолошка физиологија
  • Медицинска статистика и информатика
  • Клиничка пропедевтика

Услови за упис у V годину студија су положени сви испити из треће године и следећи испити из четврте године:

• Интерна медицина
  • Дерматовенерологија
  • Инфективне болести или Неурологија

Услови за упис у VI годину студија су положени сви испити из четврте године и следећи испити из пете године:

• Хирургија
  • Гинекологија са акушерством или Педијатрија

Статус студента одређује број ЕСПБ бодова остварених у школској 2019/2020. години.

Студент може да нaстави студије у статусу студента који се финансира из буџета ако у школској 2019/2020. години  oствари најмање 48 ЕСПБ бодова и положи предмете који су услов и рангира се у оквиру укупног броја студената чије се студирање финансира из буџета .

Студент који оствари мање од 48 ЕСПБ бодова , а положи све предмете који су услов за упис , уписује се у наредну годину у  статусу студента који се сам финансира.

За студенте уписане по Статуту пре 2004. године услови за упис су регулисани Статутом по којем су уписани на факултет.

Доставити:

• Студентској служби