Јунски рок -⁠ Резултати испита из изборног предмета Биоетика 3 за студенте који су наставу слушали на Ретикулуму

Списак студената који су испит из предмета Биоетика 3 положили преко задатака је у прилогу.

Студенти који нису положили могу испит полагати у јунско-⁠јулском року слањеm решених задатака на адресу mfub.ethics@yahoo.com до 26.јуна 2020.

Задаци су у прилогу, као и презентација коју је потребно прегледати да бисте савладали примену етичких принципа у решавању задатака. Своје одговоре потребно је да аргументујете и образложите етичким принципима, на основу прегледане презентације.

Задатке решавате тако што идентификујете етичке принципе који су присутни у дилеми у задатку, и наведете који етички принцип има предност у датом примеру. Дакле, одговор “није морално” или “јесте морално” није довољан уколико нисте навели етички принцип којим сте се водили приликом резоновања.

Катедра хуманистичких наука