Завршен 49. курс прве помоћи организован од стране Студентске уније медицинара – СУМЦ-а

Студентска унија медицинара – СУМЦ је, у сарадњи са Катедром за хирургију са анестезиологијом и предметом Прва помоћ Медицинског факултета Универзитета у Београду, успешно организовала 49. курс прве помоћи за студенте свих година у трајању од десет радних дана, у периоду од 15. до 26. јула 2024. године.

Курс је одржан у амфитеатру Института за анатомију „Нико Миљанић“ и обухватио је теоријску и практичну наставу као и организоване полигоне са реалистичним приказима повреда, стања и обољења.

Курс је успешно завршило 22 студената нашег факултета, уз учешће 13 инструктора и демонстратора СУМЦ-а.

Захваљујемо се нашим вредним инструкторима и демонстраторима на издвојеном времену  и несебично подељеном знању.

Радна, али пријатна атмосфера владала је од првог до последњег дана курса и било је задовољство радити са мотивисаном и вредном групом полазника, који су стекли вештине збрињавања различитих врста повреда, стања и обољења, као и правилну употребу одређених стандардних, приручних и импровизованих средстава за пружање  прве помоћи.

Видимо се на наредном курсу прве помоћи у новој академској години.

sumc7
sumc6