Обавезна надокнада наставе из Микробиологије, школска 2023/2024. година

Studenti koji nisu stekli uslov za potpis u indeks zbog broja izostanaka i neophodno je da kolokviraju propuštenu nastavu

Mikrobiologija – školska 2023/2024. godina

Važna napomena: Studenti sa 6 i/ili više izostanaka nemaju pravo na nadoknadu nastave.

Nadoknada nastave je zakazana za utorak, 4. jun u terminu 10-12 časova u donjoj vežbaonici Instituta za mikrobiologiju i imunologiju. Spisak studenata koji moraju da nadoknade nastavu se nalazi u pridruženoj Tabeli. Neophodno je da student nadoknadi sve termine seminara/vežbi sa kojih je izostao, izuzev jednog (primer: student koji je izostao sa N termina mora da nadoknadi N-1 [jer je 1 dozvoljen] propuštena termina). Izostanci se nadoknađuju putem eseja koji student piše na teme koje su bile obrađivane one nedelje kada je izostao sa nastave. Teme koje student mora da nadoknadi se takođe nalaze u Tabeli. Tema se smatra uspešno nadoknađenom ukoliko je student esejski odgovorio na sve relevantne činjenice vezane za tu nastavnu jedinicu (vežbu/seminar). Studenti eseje pišu u toku nadoknade na papirima koji će im biti tom prilikom dati.

Ime i prezime Broj indeksa Grupa Broj izostanaka Tema koju student mora da nadoknadi
1.       Youssef Alrabi Ismail Adam 528/22 I-1 2 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.
2.       Bagheri Ahmadreza 526/21 I-1 2 ·         Crevni helminti: Enterobius, Ascaris, Trichuris, Ancylostoma, Strongyloides, Taenia, H. nana.
3.       Bojović Iva 303/33 I-2 15 Student nema pravo da prisustvuje nadoknadi zbog broja izostanaka.
4.       Babic Lazar 473/22 I-5 3 ·         Principi laboratorijske dijagnoze gljivičnih infekcija. Površne mikoze – uzročnici i laboratorijska dijagnoza: Malassezia, Trychophyton, Microsporum, Epidermophyton.

5.       Bidzic Veljko 40/22 I-5 2 ·         Principi laboratorijske dijagnoze gljivičnih infekcija. Površne mikoze – uzročnici i laboratorijska dijagnoza: Malassezia, Trychophyton, Microsporum, Epidermophyton.
6.       Jonjić Uroš 328/22 II-2 3 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.

·         Tkivni helminti: Trichinella, Toxocara, Cysticercus, Echinococcus, Fasciola.

7.       Mihailo Jakovljević 59/22 II-2 13 Student nema pravo da prisustvuje nadoknadi zbog broja izostanaka.
8.       Manuel Andre Paulo 536/22 III-1 15 Student nema pravo da prisustvuje nadoknadi zbog broja izostanaka.
9.       Mujović Ajša 374/22 III-2 3 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.

10.    Milosavljević Ljubica 401/22 III-2 8 Student nema pravo da prisustvuje nadoknadi zbog broja izostanaka.
11.    Radulović Jakša 301/22 III-3 7 Student nema pravo da prisustvuje nadoknadi zbog broja izostanaka.
12.    Jovana Petrović 483/21 III-4 2 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.
13.    Pavlović Jovan 388/18 III-4 3 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.

14.    Mileković Aleksa 320/22 III-5 2 ·         Principi laboratorijske dijagnoze parazita krvi i tkiva. Protozoe krvi i tkiva – uzročnici malarije, toksoplazmoze i visceralne lajšmanioze.
15.    Pavlović Đorđe 404/22 III-5 3 ·         Crevni helminti: Enterobius, Ascaris, Trichuris, Ancylostoma, Strongyloides, Taenia, H. nana.

·         Osnovni principi virusološke dijagnostike (direktna i indirektna dijagnostika). Uzimanje, slanje, obrada i čuvanje materijala za virusološka ispitivanja.

16.    Paunović Nina 297/23 III-5 2 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.
17.    Raca Sofija 594/23 III-5 4 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.

·         Invazivne (sistemske) mikoze – uzročnici i laboratorijska dijagnoza: Candida, Cryptococcus, Aspergillus, Fusarium, Penicillium. Pneumocystis.

·         Artropode: šugarac, krpelji, vaške (osnovne karakteristike, laboratorijska dijagnoza).

18.    Raspopović Sara 502/⁠22 IV-1 4 ·         Osobine i medicinski značaj bakterija rodova Vibrio, Campylobacter i Helicobacter.

·         Serološke reakcije u dijagnostici bakterijskih infekcija

19.    Tomanović Nevena 304/21 IV-5 2 ·         Laboratorijska dijagnostika virusnih hepatitisa (HAV, HBV, HCV, HDV, HEV)
20.    Colić Milena 432/21 IV-5 2 ·         Principi laboratorijske dijagnoze gljivičnih infekcija. Površne mikoze – uzročnici i laboratorijska dijagnoza: Malassezia, Trychophyton, Microsporum, Epidermophyton.