Изборна настава на Катедри интерне медицине

Савремена терпаија исхемијске болести срца
Настава на изборном предмету се одржава 29. маја са почетком од 13:30 часова у амфитеатру Интерне Б клинике. Материјале и детаљније информације можете погледати на Ретикулуму.
Преглед болесника са срчаним манама
Преглед болесника са обољењем штитасте жлезде
Настава почиње 18.5. од 14 часова, Интерна Б клиника. Центар 2, први спрат лево крило.
Урођени и стечени узроци хеморагијског синдрома

ПРЕДАВАЊА:

Датум Место Време Тема Предавач
12.05.2023.g. Нова зграда УКЦС, хематологија, ниво 0, Кабинет за хемофилију 14.00-14.45 Физиолошке основе хемостазног система Проф Др Предраг Миљић
12.05.2023.g. Нова зграда УКЦС, хематологија, ниво 0, Кабинет за хемофилију 14.50-15.35 Хеморагијски синдром и преглед болесника са хеморагијским синдромом Проф Др Предраг Миљић
15.05.2023g. Нова зграда УКЦС, хематологија, ниво 0, Кабинет за хемофилију 14.00-14.45 Урођене и стечене коагулопатије Проф Др Предраг Миљић
15.05.2023.g. Нова зграда УКЦС, хематологија, спрат 4, 14.50-15.35 Урођене и стечене тромбоцитопеније и тромбоцитопатије Проф Др Нада Сувајџић

СЕМИНАРИ:

Датум Место Време Тема Предавач
22.05.2023.g. Нова зграда УКЦС, хематологија, ниво 0, Кабинет за хемофилију 14.00-14.45 Лабораторијска испитивања код болесника са хеморагијским синдромом Проф Др Предраг Миљић
22.05.2023.g. Нова зграда УКЦС, хематологија, ниво 0, Кабинет за хемофилију 14.50-15.35 Дисеминована интраваскуларна коагулација Проф Др Предраг Миљић
Пушење и превенција пушења
Потписи за изборни предмет Пушење и превенција пушења обавиће се 12. и 13. 04. од 8 до 9 часова на Клиници за пулмологију.
Дијагностика алергијских болести
Преглед болесника са хроничним запаљенским болестима локомоторног система
Студенти могу контакирати проф. др Мирјану Шефик Букилицу на sefikbukilicam@yahoo.com
Ергоспирометрија у процени функционалног капацитета код срчаних болесника
Студенти могу контакирати проф. др Ивану Недељковић  на ivananedeljkovic@yahoo.com
Савремена дијагностика исхемијске болести срца
Материјали и информације се налазе на платформи Ретикулум. Практична настава се одвија у кабиниету за Егоспирометрију, приземље Интерне Б клинике свакога радног дана оd 11 часова. Због ограниченог простора вас молимо да долазите у групама од највише двоје.

Инхалациона терапија у пулмологији
Материјали и информације се налазе на платформи Ретикулум
Студенти који су одабрали предмет могу да се јаве проф. др Весни Шкодрић Трифуновић 20. марта до 14 часова. Климика за пулмологију.
Преглед болесника са едемима
  • Прва вежба из изборног предмета “Преглед болесника са едемима” биће одржана 13.5. од 13х на Одељењу хемодијализе Клинике за урологију КБЦ “Др Драгиша Мишовић” (јавити се доц. др Јасни Трбојевић-Станковић).
  • Друга вежба ће се одржати 15.5. од 15х на Одељењу гастроентерологије Клинике за интерну медицину КБЦ Др Драгиша Мишовић (јавити се асист др Николи Панићу у Службу за дигестивну ендоскопију, у приземљу Клинике за Интерну медицину).
  • Практична настава је заказана за уторак, 04.04.2023. у 15х на Одељењу хемодијализе Клинике за урологију КБЦ Др Драгиша Мишовић.
  • Потребно је да студенти понесу мантиле и маске, као и да се припреме за вежбу тако што ће одслушати предавање из изборног предмета на Ретикулуму.
  • Материјали и информације се налазе на платформи Ретикулум