Организација испита из судске медицине

У сваком испитном року, по објављивању записника на сајту Факултета, потребно је да студенти потврде излазак на испит попуњавањем упитника на Ретикулуму, а линк путем когa му се приступа објављује се на сајту у склопу обавештења за сваки рок засебно. Потврда испита траје најмање 48 часова, а уобичајено 72 часа (у зависности од динамике објављивања записника).
Потврда испита ван предвиђеног термина није могућа.
Након завршене потврде, Катедра објављује прелиминарне термине усмених испита (по данима, уз прелиминарне сатнице).

Због кратког трајања испитних рокова (пет радних дана), уместо организовања елиминационог теста, практичног испита у обдукционој сали и потом усменог испита, Катедра за судску медицину донела је одлуку да се испит из судске медицине састоји само из практичног и усменог дела.

Практични део испита полаже се у виду теста, који се по правилу организује првог дана испитног рока у 8.00 часова. Резултати теста и дефинитивни термини (и сатнице) усмених испита објављују се на сајту Факултета и огласној табли Института за судску медицину истог дана, најкасније до 11.00 часова.

За припрему теста користи се званични уџбеник из судске медицине, а тест се састоји из 20 питања и доноси 20 поена у укупном формирању оцене. Да би положио, студент мора тачно да одговори на 60% питања (12 питања). За свако питање понуђено је више одговора, од којих је само један тачан. Одговор мора да се јасно означи заокруживањем слова испред питања, искључиво хемијском оловком. Напомињемо да се исправке једном означеног одговора не признају. Време за израду теста је 20 минута. Студенти који положе тест стичу право на излазак на усмени део испита.
Тест важи само у једном испитном року.

На испитни тест потребно је донети попуњену белу пријаву (молимо вас да у горњем десном углу пријаве напишете име наставника код којег полажете усмени испит).

Катедра за судску медицину задржава право да спровођење испита организује на начин који је објављен у Водичу кроз наставу шесте године студија, када се за то стекну услови.

За сва питања и недоумице можете се обратити секретару Катедре др Алекси Лековићу (aleksa.lekovic@med.bg.ac.rs).