Предмет Медицина и друштво

Poštovane koleginice i kolege,

Predmet Medicina i društvo se sastoji iz tri dela: medicinsko-sociološkog, medicinsko-etičkog i socijalno-medicinskog. Prva dva dela predmeta su u nadležnosti Katedre humanističkih nauka, dok je treći deo predmeta u nadležnosti Katedre socijalne medicine.

Provera znanja – test koji sadrži 50 pitanja iz sve tri oblasti, u sledećoj srazmeri:

1. medicinsko-sociološki deo – 13 pitanja;
  2. medicinsko-etički deo – 24 pitanja;
  3. socijalno-medicinski deo – 13 pitanja.

Datum i mesto održavanja ispita u januarskom ispitnom roku su objavljeni na sajtu fakulteta.

Vaša obaveza je da na ispit donesete indeks i popunjenu (sa obe strane) ispitnu prijavu (sa hologramom).

Rezultati ispita će biti objavljeni na sajtu fakulteta.

Datum unošenja rezultata u indekse će biti uskladjen sa epidemiološkom situacijom i objavljen na sajtu fakulteta.

Podsećamo i na obavezu pridržavanja epidemioloških mera, a propisanih radi zaštite od COVID-19 infekcije.

Želimo vam uspeh na ispitu.

Katedra humanističkih nauka

Katedra socijalne medicine