Онлајн Трибина о COVID-19 инфекцији

Поштовани студети,

Дана 08.05.2020 године са почетком у 18 часова одржаће се онлајн Трибина о COVID-19 инфекцији.
Трибина ће се одржати у оквиру Ретикулум система за онлајн наставу и могу јој приступити за праћење уживо и дискусију сви студенти и запослени корисничким именом и лозинком свог еСтудент, односно еЗапослени налога.
Снимак Трибине ће накнадно бити јавно објављен на YouTube каналу Факултета.

Учесници на Трибини су:

1. Са катедре за Микробиологију предавач ће бити доц. др Ана Банко.
       Назив теме: „SARS-CoV-2, вирусолошки аспект и микробиолошка дијагностика“
    2. Са катедре Епидемиологије предавач ће бити проф. др Љиљана Марковић-Денић.
      Назив теме: „Заштита здравствених радника од инфекције COVID-⁠19“
    3. Са катедре за Патологију предавач ће бити проф. др Јелена Сопта.
      Назив теме: „Морфолошки супстрат COVID-19 инфекције“
    4. Са катедре за Инфективне и тропске болести предавач ће бити асс. др Никола Митровић.
      Назив теме : „Дијагностика и лечење АРДС-⁠а, као најтеже форме COVID-⁠19 инфекције“
    5. Са катедре за Радиологију  предавач ће бити проф. др Ружа Стевић.
      Назив теме: „Радиолошке манифестације COVID-19“
    6. Са катедра Фармакологије предавач ће бити проф. др Мирослав Раденковић.
      Назив теме: „Инхибитори ефеката ангиотензина код кардиоваскуларних болесника са COVID-⁠19 -⁠ Улога АЦЕ2 рецептора“