РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ТЕСТОВА ИЗ ХЕМИЈЕ У МЕДИЦИНИ У ФЕБРУАРСКОМ РОКУ ШК. 2023/24. ГОД.

Тестови из ХЕМИЈЕ У МЕДИЦИНИ, за све студенте друге године, одржаће се у ПОНЕДЕЉАК,
19. 02. 2024. године према следећем распореду:

10:00 часова      Хемија природних производа – амфитеатри:

ПАТОЛОГИЈА  и СИЛОС (према објављеном списку студената)

11:00 часова      Органска хемија – амфитеатар ПАТОЛОГИЈЕ

12:00 часова      Општа хемија- амфитеатар ПАТОЛОГИЈЕ

Студенти могу да полажу тестове уколико су стекли право на потпис.

Резултати тестова за студенте претходних генерација (општи списак) биће објављени у понедељак, 19. 02. 2024. у 15:00 часова на огласној табли Института за хемију у медицини.

Резултати тестова за овогодишњу генерацију студената биће објављени у среду,
2
1. 02. 2024. у 12 часова на Ретикулуму и огласној табли Института за хемију у медицини.

УПУТСТВО ЗА ПОЛАГАЊЕ ТЕСТОВА

Потребно је да студенти буду на месту полагања 10 мин. пре заказаног термина, како би након прозивке били распоређени. На тест понети: индекс, попуњену белу пријаву са холограмом, дигитрон (са основним функцијама), хемијску оловку.

Задаци нa тестовима обухватају градиво обрађено на предавањима, семинарима и вежбама. Тестови садрже:

1. а) 10 питања/задатака са 5 понуђених одговора, од којих је само један тачан. Тачно урађени задаци вреднују се са по једним или два (они који имају А и Б део) поена. Тачне одговоре потребно је заокружити на тесту и пренети у шаблон за одговоре. Није дозвољено да се одговори унети у шаблон преправљају или на било који начин означавају;
  2. б) 6 питања/задатака који захтевају детаљан поступак израде (вреднују се са по три поена и означени су римским бројевима).

Задаци се раде искључиво плавом или црном хемијском оловком и решавају се на празним странама (задаци 1-10 које треба нумерисати при изради) или у простору између задатака (задаци I-VI). Максималан број поена на тесту је 32. Тест је положен ако се освоји минимум 17 поена.

Важне напомене:

1. на првој страни теста и у шаблон за одговоре обавезно унети све тражене податке:

име и презиме, број индекса, групу у настави (нпр. I1, II2..)

име наставника који води семинаре.

1. Употреба мобилног телефона на тесту није дозвољена. Искључен мобилни телефон је потребно оставити у торби (или одећи) која се одлаже пре него што се седне на радно место.
  2. Разговор, преписивање, коришћење „пушкица“, „паметних“ сатова, „бубица“ и сл. током израде теста није дозвољено и биће санкционисано удаљавањем са теста.

Свим студентима желимо успешну израду тестова.

14.02.2024.                                                                                         Катедра за хемију у медицини

Списак студената и места полагања за фебруарски рок 23/24