ЦСНИРС – Прва едукативна трибина

Драге колегинице и колеге,

Прва едукативна трибина коју организује ЦСНИРС у оквиру Конкурса за израду студентских научно-истраживачких радова има за циљ упознавање студената са дизајном и спровођењем претклиничког, епидемиолошког и клиничког истраживања.

Тема прве трибине је Увод у научно-истраживачки рад. Трибина је намењена студентима који пишу рад из области базичних и епидемиолошких наука, као и из клиничких грана медицине.

У оквиру прве трибине одржаће се следећа предавања:

Прво предавање

8. децембар 2022. године са почетком у 15.30 часова у амфитеатру Силос

Претклиничка истраживања

Асист. др Сањин Ковачевић са Института за патолошку физиологију

Клиничка истраживања

Кл. асист. др Воин Брковић са Клинике за нефрологију Универзитетског клиничког центра Србије

Друго предавање

14. децембар 2022. године са почетком у 17 часова у амфитеатру Хистофизиолошког института

Епидемиолошка истраживања

Доц. др Горица Марић са Института за епидемиологију

Треће предавање

22. децембар 2022. године са почетком у 15.30 часова у амфитеатру Силос

Клиничка истраживања са посебним освртом на хируршке гране

Кл. асист. др Слободан Танасковић са Института за кардиоваскуларне болести „Дедиње“

Студенти који први пут пишу рад, у обавези су да присуствују на најмање 3 од 5 едукативних трибина које организује ЦСНИРС. Према члану 13. Правилника о раду Центра за стручни и научно-истраживачки рад студената, студенти који не испуне тај услов неће моћи да презентују рад на Мини симпозијуму. Студенти су у могућности да присуствују и на више предавања без обзира на област интересовања, али то ће се и даље рачунати као једно присуство трибини.

Свим колегиницама и колегама желимо много среће у савладавању изазова који су пред нама!

Ваш ЦСНИРС